ESTEDERM

Zabiegi laserowe

Zabiegi laserowe wykonywane w gabinetach lekarskich w Tychach oraz Skoczowie.

Wykonywane są za pomocą lasera Focus XP-2 czyli najbardziej popularnego i sprawdzającego się wyjątkowo dobrze przy wszystkich rodzajach zabiegów laserowych na świecie przez czołowych chirurgów.

Między innymi możemy Państwu zaproponować pełen zakres zabiegów medycyny estetycznej a w tym: zabiegi endożylne, lipolizę laserową, leczenie nadpotliwości, leczenie hemoroidów.

Zabieg lipolizy laserowej:

Zabieg rozpoczyna się od zaznaczenia liniami na ciele obszaru w którym będzie odbywał się zabieg. Po wykreśleniu obszaru zostaje on opryskany środkiem znieczulającym by pacjent nie czuł dyskomfortu oraz bólu, u pacjentów o niskim progu bólu stosuje się też czasami znieczulenie dożylne krótkotrwałe by jeszcze bardziej złagodzić proces zabiegu. Podczas lipolizy laserowej lekarz chirurg wykonuje niewielkie nacięcie na skórze by móc wsunąć w nie głowicę lasera i rozpocząć proces rozbijania tkanki tłuszczowej za pomocą fali lasera. Podczas lipolizy tłuszcz zostaje podgrzany i rozpuszcza przez co w łatwy sposób zostaje on usunięty z pod skóry za pomocą ssaka nie naruszając oczywiście jakichkolwiek innych tkanek.

Za pomocą fali lasera naświetlana jest też skóra tzw termolifting co bezpośrednio wpływa na napięcie i obkurczenie przez co niwelujemy zjawisko obwisłej skóry.

Lipoliza laserowa to jedyny taki zabieg gdzie po tak inwazyjnym i szybkim usuwaniu nadmiaru tłuszczu pacjent bezpiecznie może wrócić do domu jeszcze tego samego dnia. Dla zminimalizowania obrzęku oraz prawidłowego ułożenia się skóry zaleca się nosić specjalny opatrunek uciskowy jeszcze przez pare tygodni.

Lipoliza zwana także liposukcją czyli tak na prawdę zabieg usunięcia zbędnego utrudniającego życie tłuszczu bez użycia skalpela z miejsc w których nagromadził się w nadmiarze.

Szybki, bezpieczny i trwały efekt usuwania zbędnego tłuszczu.

lipoliza liposukcja laserowa
lipoliza laserowa

W jakich partiach ciała możemy użyć zabiegu lipolizy laserowej?

  • Podbródek
  • Brzuch
  • Uda
  • Łydki
  • Kolana
  • Ramiona
  • oraz wszystkie inne z asymetrią związaną z przerostem tłuszczu.

Zabieg endożylny:

Leczenie niewydolności żylnej oraz żylaków za pomocą lasera. Zabiegi są wykonywane w ten sposób by maksymalnie zmniejszyć inwazyjność, a zwiększyć bezpieczeństwo. Zamknięte żyły przez zabieg w 97% nawet po 5 latach od zakończenia zabiegu endożylnego. Nie wymagają długotrwałej hospitalizacji pacjent bardzo szybko odzyskuje pełną aktywność fizyczną oraz nie odczuwa po zabiegu odczuć bólowych.

Cały proces trwa około 45 minut i przez swoją niską inwazyjność ryzyko powikłań jest bardzo nikłe.
Efekty zabiegu laserowego można odczuć odrazu po jego wykonaniu. Leczone naczynie zostaje zamknięte a z nim żylaki czy owrzodzenia. Widoczne efekty ich całkowitego usunięcia mogą jednak potrwać do kilku miesięcy.

Pozytywnymi aspektami zabiegu endożylnego są krótki okres rekonwalescencji, porównując ją z innymi chirurgicznymi metodami leczenia, widoczność siniaków na skórze jest znacznie krótsza i szybko się goją. Nie pozostawia jakichkolwiek blizn.

W jakich schorzeniach możemy zastosować ten zabieg laserowy?

  • Żylaki
  • Hemoroidy
  • Owrzodzenia
zylaki zabieg endożylny

Lipoliza laserowa jest zabiegiem laserowym, który pomaga pozbyć się tkanki tłuszczowej z okolic, w których jej naturalna utrata jest szczególnie uciążliwa. O uporczywym „tłuszczyku” w niektórych partiach ciała wie każdy, kto choć raz próbował się odchudzać. Laseroterapia przychodzi z pomocą, dając pacjentowi możliwość szybkiego modelowania sylwetki, a nawet twarzy.

Najistotniejszymi wskazaniem do wykonania lipolizy jest zatem nagromadzenie tkanki tłuszczowej, która jest szczególnie oporna na dietę oraz ćwiczenia. Aby zapewnić naszym pacjentom maksymalne bezpieczeństwo, przed zabiegiem laserowym zawsze zalecamy wykonanie pakietu niezbędnych badań.

Polecamy wykonanie lipolizy laserowej wszystkim tym, którzy pomimo starań nie potrafią pozbyć się nieestetycznych fałdek. W naszych gabinetach w miastach Skoczów oraz Tychy na górnym Śląsku mogą Państwo liczyć na bezpieczną i profesjonalną laseroterapię.

Żylaki już dawno przestały być postrzegane jako problem wyłącznie natury estetycznej. Dziś powszechnie wiadomo, że zagrażają one zdrowiu, a nawet i życiu chorego, dlatego nie wolno ich bagatelizować. I w tym wypadku warto wykorzystać potencjał laseroterapii, wykonując zabieg endożylny.

Zabiegi endożylne to prawdziwa rewolucja wśród zabiegów laserowych. Z ich wykorzystaniem jesteśmy w stanie poprawić komfort życia pacjentów dotkniętych problemem żylaków, a także zmniejszyć ryzyko wystąpienia ich bardzo groźnych powikłań, takich jak śmiertelnie groźna zakrzepica.

Warto dodać, że zabieg laserowy wykonywany na żylakach jest uznawany w dermatologii za jeden z „zabiegów lunchowych”. Oznacza to, że po jego wykonaniu pacjent może natychmiast powrócić do swoich codziennych zajęć bez konieczności hospitalizacji. Mimo to, po wykonaniu laseroterapii żylaków zawsze zalecamy ograniczenie aktywności fizycznej na co najmniej kilka dni.

Żylaki to kłopot, z którym nie trzeba się godzić – ich powikłania mogą być naprawdę groźne podczas, gdy do ich usunięcia może wystarczyć jeden zabieg. Endożylny zabieg laserowy wykonają Państwo w naszych gabinetach w miastach Tychy i Skoczów.

kontakt

skontaktuj się z estederm

tychy

al. bielska 135b/17

telefon
(32) 726 74 50

skoczów

wałowa 3

telefon/fax
(33) 851 03 22
Tychy - Przejdź do mapy google
Skoczów - Przejdź do mapy google