ESTEDERM

Rewitalizacja pochwy

Zabieg rewitalizacji (odmłodzenia) pochwy rekomendowany jest kobietom po porodzie naturalnym, których drogi rodne nie odzyskały prawidłowego napięcia i parametrów sprzed ciąży oraz kobietom w okresie okołomenopauzalnym, u których pochwa zmieniła swoją strukturę na skutek naturalnego procesu starzenia się/ braku hormonów/ . Nadmierne rozluźnienie pochwy, spadek napięcia mięśni pochwy oraz wygładzenie fałdów śluzówki ogranicza satysfakcję z życia seksualnego i jest najczęstszą przyczyną unikania seksu.

Zabiegi obkurczania, zmniejszanie światła pochwy polegają na naświetlaniu jej tkanek laserem CO2 DANA . Wiązka laserowa stymuluje kolagen w błonie śluzowej pochwy i powięzi miednicznej dzięki czemu tkanki stają się bardziej napięte,gróbsze i sprężyste. Obwód pochwy się zmniejsza, a doznania seksualne i komfort życia ulegają poprawie. Efekt zabiegu odczuwalny jest po miesiącu od dnia wykonania zabiegu laserowej rewitalizacji.

Efektem dodatkowym zabiegu jest przywrócenie naturalnej kwasowości pochwy, usunięcie suchości i podatności na infekcje intymne. Zabieg Laserowy ogranicza także ryzyko występowania zjawiska wysiłkowego nietrzymania moczu. Zabieg rewitalizacji pochwy polecam wszystkim Paniom odczuwającym dyskomfort podczas współżycia, lub cierpiącym na suchość pochwy podczas zbliżenia.

Zabieg laserem CO2 DANA jest bezbolesny, a jego efekt utrzymuje się do dwóch lat. Trwałość zabiegu możemy wydłużyć u Pań w wieku okołomenopauzalnym poprzez stosowanie hormonalnej terapii zastępczej. Wykonanie zabiegu odmłodzenia pochwy nie jest przeciwwskazaniem do macierzyństwa, ani porodu naturalnego, w niektórych przypadkach chroni przed jego następstwami.

 

 

Wskazania do zabiegu

 

Wskazaniem do zabiegu jest nadmierne rozluźnienie pochwy, wygładzenie naturalnych fałdów śluzówki oraz brak satysfakcji z życia seksualnego.
Najczęstsze objawy zespołu rozluźnienia pochwy to bolesne stosunki płciowe spadek libido, problemy z osiąganiem orgazmu, suchość pochwy.

 

 

Przeciwskazania

 

Przeciwskazaniem do zabiegu są infekcje pochwy i krocza , zmiany anatomiczne pochwy oraz planowana ciąża w okresie najbliższych dwóch lat od wykonania zabiegu.
Zabieg rewitalizacji pochwy laserem CO2 DANA jest poprzedzony wizytą konsultacyjną w gabinecie ginekologicznym

 

 

Przebieg zabiegu

 

Energia lasera ogrzewa tkanki i zawarty w nich kolagen. Włókna stają się krótsze i grubsze, a błona śluzowa pochwy ulega obkurczeniu. Następnie jest wzbogacona o nowy kolagen w wyniku neokolagenezy dzięki czemu wydaje się młodsza, bardziej napięta i elastyczna, a skutki zespołu rozluźnienia pochwy są zniwelowane.

 

 

Okres pozabiegowy

 

Zaleca się wstrzemięźliwość seksualną przez okres do 7 dni po zabiegu.
Efekt zabiegu pojawia się po ok 4 tygodniach od dnia zabiegu. U kobiet w wieku rozrodczym najczęściej do czasu kolejnego porodu. U kobiet w okresie menopauzalnym najtrwalsze rezultaty daje zabieg w połączeniu z HTZ .
W przypadkach dużego rozluźnienia pochwy zalecane jest powtórzenie zabiegu po około 6-8tygodniach.

kontakt

skontaktuj się z estederm

tychy

al. bielska 135b/17

telefon
(32) 726 74 50

skoczów

wałowa 3

telefon/fax
(33) 851 03 22
Tychy - Przejdź do mapy google
Skoczów - Przejdź do mapy google